Британія і Ірландія

Загальна характеристика юрисдикції Республіки Ірландія і юрисдикції Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії

Сполучене Королівство Великобританії і Північної Ірландії (далі - "Британія") - це парламентська конституційна монархія, спадкоємиця Британської імперії. Держава складається з чотирьох адміністративних одиниць - Англія, Шотландія, Уельс і Північна Ірландія.

Що стосується республіки Ірландії - те ця незалежна країна, хоча ірландські компанії працюють на основі корпоративних правових норм, що і більшість Британських компаній. Корпоративне законодавство цих двох країн відрізняється один від одного, але не істотно.

Всім відомий факт, що Британія - це країна з найвищому рівнем життя і c високими стандартами ведення бізнесу. Упродовж декількох десятиліть в різних міжнародних аналітичних агентствах Британія показує відмінний рейтинг в категорії прозорості економіки і в простоті ведення бізнесу. Правова система Британії дозволяє іноземним бізнесменам реєструвати компанії на території Британії, тим самим притягаючи інвестиції в країну.

Участь в Міжнародних актах і списках

Правила контролю валютного обміну

Є

Введення публічного реєстру кінцевих власників бенефіціарів

Британія - одна з перших країн Європейського простору по реалізації публічного реєстру власників бенефіціарів у рамках Директиви ЄС № 2015/849 від 26.06.2015. Ця Директива зобов'язує країни ЄС до 26.06.2017 впровадити у свої правові системи публічний реєстр кінцевих власників по компаніях, який би містив дані по фізичних особах, які у свою чергу мають істотний вплив на управління компанією або володіють більше 25% долею/прав голосу в компанії. Реєстр осіб з істотним контролем в компанії буде публічно доступний на сайті Регістра Компаній -https://beta.companieshouse.gov.uk/. Компанії зобов'язані 1 раз на рік подавати в Регістр Компаній відомості по особах з істотним контролем в компанії.

Окремо варто відмітити, що у Британських компаніях дані по особах з істотним контролем треба надавати саме по фізичній особі, тобто якщо у Британській компанії акціонер/партнер- ця юридична особа, то треба обов'язково вказувати фізичну особу/особи, які є кінцевим власником активів в згаданій Британській компанії.

Найважливішим є те, що за неподання відомостей або за надання некоректних даних уряд Британії може накласти штраф, а в окремих випадках може позбавити свободи строком на 2 роки.

Такі суворі правила по розголошуванню осіб реальних власників активів компаній торкаються Англійських ТОВ (English private companies limited by shares - LTD) і Англійських Партнерств з Обмеженою Відповідальністю (English Limited Liability Partnerships - LLP) стану на травень 2016.

Що робити в такій неоднозначній ситуації?

Розв'язати цю проблему можуть Британські Обмежені Партнерства (Limited Partnerships - LP) Шотландії і Уельсу, а також компанії в республіці Ірландія - Ірландські ТОВ (Irish private companies limited by shares) і Ірландські Обмежені Партнерства (Irish Limited Partnerships - LP). Ірландські компанії можуть виявитися корисними, тому що Ірландія будучи незалежною державою має своє законодавство, яке відрізняється від Британського. Уряд Ірландії за станом на травень 2016 не робив ніяких заяв про свої плани вводити публічний реєстр власників Ірландських компаній. Що стосується Шотландії і Уельсу, то до червня 2017 року в цих адміністративних районах Британії реєстр не вводитиметься в силу. Точніші плани Британського уряду з приводу реєстру в Шотландії і в Уельсі будуть відомі до кінця 2016 року.

Ми пропонуємо Вам ознайомитися з узагальнювальною таблицею по Британських і Ірландських компаніях, щоб наочно побачити основні характеристики різних типів компаній. За детальнішою консультацією, будь ласка, звертайтеся до наших фахівців.

Місце реєстрації Форма компанії Податки Фінансова звітність Можливість отримати довідку про податкову резидентности або ПДВ номер
Англія (частина Великобританії) Товариство з обмеженою відповідальністю (Private limited company - LTD).
Детальніше
Податок на прибуток компанії - 20%
ПДВ - 20% (стандарт)
Обов'язково треба готувати фінансовий звіт за певний період і подавати податкову декларацію Так, якщо директор - резидент Великобританії
Партнерство з Обмеженою відповідальністю (Limited Liability Partnership - LLP) Детальніше Не платить податки за певних умов Обов'язково треба готувати фінансовий звіт за певний період і подавати податкову декларацію - Можна отримати ПДВ номер
- Оскільки Партнерство веде діяльність за передами Англії - те справу про податкову резидентности отримати не можна.
Шотландія (частина Великобританії) Обмежене Партнерство (Limited Partnership - LP)
Детальніше
Не платить податки за певних умов Не треба готувати звітність Ні
Уельс (частина Великобританії) Обмежене Партнерство (Limited Partnership - LP)
Детальніше
Не платить податки за певних умов Не треба готувати звітність Ні
*Республіка Ірландія Товариство з обмеженою відповідальністю (Private Limited company - LTD)
Детальніше
Податок на прибуток компанії :
- 12,5% (стандарт)
- або 25% по деяким видам діяльності)
На приріст капіталу - 33%
ПДВ - 23% (стандарт)
Обов'язково треба готувати фінансовий звіт за певний період і подавати податкову декларацію Так, якщо директор - резидент Європейської Економічної Зони
Обмежене Партнерство (Limited Partnership - LP)
Детальніше
Не платить податки за певних умов Не треба готувати звітність Ні

* Йдеться про незалежної республіки Ірландія (Republic of Ireland), а не про Північну Ірландію як адміністративну частину Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії.

(044) 590-57-58 (067) 343-57-58